آموزش‌ و ترفندهای سرفیس
موضوعات داغ

مراقبت نرم افزاری از سرفیس

ویندوز سرفیس شما اورجینال و نسخه‌ای خاص نوشته شده از پایه برای مدل و پردازنده دستگاه شما توسط مایکروسافت است؛ همچنین هیچ آنتی ویروسی بر روی دستگاه خود نصب نکنید.

نرم افزار، چیزیست که تمام استفاده شما از دستگاه به آن وابسته است و عملکرد ناقص آن بدین معنی است که دستگاه شما با تمام سلامت فیزیکی و سخت افزاری که داراست، به هیچ دردی نمی‌خورد و بلااستفاده است.
لذا محافظت دستگاه از جهت نرم افزاری بسیار بسیار با اهمیت خواهد بود. این محافظت، بیشتر با استفاده درست شما از دستگاه معنی پیدا خواهد کرد.

دو قسمت قبل که در رابطه با محافظت‌های فیزیکی و سخت افزاری بودند، بر روی عمر دستگاه چه به صورت آنی و چه به مرور زمان تأثیرگذار هستند. درحالیکه بحث نرم افزار هرچقدر هم که جدی باشد، به هیچ وجه بر روی عمر دستگاه شما تأثیری نمی‌گذارد. اما با این وجود، بحث نرم افزار از دو مورد قبل تأثیر بیشتری بر روی تجربه کاربری شما از دستگاه خواهد گذاشت.
در کنار موضوع فوق، باید گفت که بحث نرم افزار به صورت بدون مرزی گسترده است و اصلا این انتظار را نداشته باشید که با مطالعه این مطلب بر تمامی جوانب نرم افزاری دستگاه خود آگاهی پیدا کرده باشید. در اینجا ما صرفا به مهمترین و کلی‌ترین مسائل خواهیم پرداخت.

اهمیت آپدیت کردن سرفیس

 

پیش از هرچیز باید بدانید که Reset نمودن دستگاه و یا نصب مجدد ویندوز روی سرفیس به علت مشکلات نرم افزاری و حتی سخت افزاری (البته به نظر سخت افزاری اما در اصل با منشأ نرم افزاری) در بسیاری از اوقات اولین راه حل شما نیست.

زیرا از آنجایی که دستگاه‌های Surface و سیستم عاملشان ساخته یک شرکت واحد هستند، به‌روز رسانی‌ها‌یی که برای سیستم عامل عرضه می‌شوند در اصل برای دستگاه شما عرضه شده‌اند و بسیاری از مشکلات سرفیس همانند عدم پاسخگویی مناسب به دستورات تاچ، افت عملکرد باتری و یا کار نکردن سرویس Windows Hello برای قفل گشایی دستگاه و… همگی توسط سازندگان دستگاه‌های Surface به وسیله ارائه به‌روز رسانی در Windows 10 حل می‌شوند.
البته بهبود کلی عملکرد و اضافه شدن امکانات جدید به سیستم عامل نیز دیگر دلیل مهم به‌روز نگه داشتن دستگاه‌های سرفیس است. از طریق لینک زیر به مطلب نحوه دریافت آخرین به‌روز رسانی موجود مراجعه نمائید:

 

 

نصب درایورهای اورجینال سرفیس

 

به منظور برطرف نمودن برخی مشکلات احتمالی دستگاه، ممکن است صرفا به‌روز رسانی کارساز نباشد. از طرفی هم حتما نیازی نیست تا کل سیستم عامل آنرا مجددا نصب نمائید. از آنجایی که دستگاه شما یک کامپیوتر است و نه یک گوشی تلفن همراه با سیستم عاملی ساده و قفل شده، در بسیاری موارد می‌توانید مشکلاتی همچون از کار افتادن وا فای سرفیس Wi Fi و یا متصل نشدن کیبورد و… از این دست را با نصب مجدد درایور Driver مربوط به آن بخش حل نمائید.
اینکار را می‌بایست طبق آموزش لینک زیر به انجام برسانید:

ریست کردن سرفیس

 

همانند تمامی سیستم عامل‌های مدرن، Windows 10 نیز امکان به اصطلاح فکتوری ریست Factory Reset یا بازگشت به تنظیمات کارخانه را ارائه می‌دهد. البته باید بدانید که واژه فوق بیشتر در رابطه با گوشی‌های تلفن همراه به کار می‌رود و نام دقیق این امر در اکوسیستم Microsoft، تحت عنوان ریکاوری Recovery Options یا گزینه‌های بازیابی شناخته می‌شود.

چنانچه با دستگاه Surface خود در حال مشاهده این صفحه هستید، با زدن بر روی تصویر زیر به قسمت Recovery برده خواهید شد:

 

نصب ویندوز اورجینال سرفیس

 

یکی از مهمترین عواملی که باعث شده‌اند دستگاه‌هایی همانند Google Pixel، بهترین اجرا کننده سیستم عامل Andoird باشند اینست که هم دستگاه و هم سیستم عامل را یک شرکت واحد طراحی و تولید کرده؛ یعنی نهایت هماهنگی در نرم افزار و سخت افزار.
لذا در سال 2012 زمانیکه شرکت Microsoft به عنوان سازنده سیستم عامل Windows، اولین دستگاه خود را با نام Microsoft Surface تولید کرد، برای اولین بار شاهد نهایت هماهنگی سخت افزار و سیستم عامل در یک کامپیوتر بودیم.

بر اساس موضوع فوق، شرکت Microsoft از همان ابتدا تصمیم گرفت تا برای تک تک مدل‌های دستگاه‌های Surface خود، یک سیستم عامل جداگانه را از پایه بنویسد و خلق کند؛ برخلاف هر لپ‌تاپ دیگری که صرفا ویندوز رایجی که بر روی هرکامپیوتر نصب می‌شود، برای آنها نیز نصب می‌شود.
سپس مایکروسافت فایل سیستم عامل مخصوص به هر مدل از دستگاه‌های Surface را در وبسایت خود منتشر کرد تا کاربران نیز از نصب ویندوز رایج بر روی دستگاه سرفیس خود پرهیز نمایند.
بنابراین چنانچه سیستم عامل دستگاه شما آسیب دید و یا به هردلیلی مجبور به نصب مجدد آن شدید، از طریق لینک زیر می‌توانید با استفاده از شماره سریال دستگاه خود، سیستم عامل نوشته شده مخصوص به آن را دریافت نمائید:

آنتی ویروس و ویروسی شدن سرفیس

 

بحث ضد ویروس برای کامپیوترها از جمله دستگاه‌های Surface، بحثی است که شرکت‌های ساخت نرم افزارهای آنتی ویروس از بیان حقایق آن اصلا خوششان نمی‌آید.
این واقعیت که ویروس‌ها در اصل ساخته خود شرکت‌های آنتی ویروس هستند که سالهاست یک موضوع پیش پاافتاده و معمول به حساب می‌آید و همگان از آن اطلاع دارند.
اما براساس همین نکته که ویروس‌ها در اصل ساخته خود شرکت‌های آنتی ویروس هستند تا فقط خودشان بتوانند برای آنها ضد ویروس نیز درست کنند، فرض نمائید ما در دنیا 10 شرکت آنتی ویروس داریم.
بنابر چنین فرضی کمتر کسی به این موضوع فکر می‌کند که خب حتی اگر شما برترین و به‌روز ترین نسخه از برترین آنتی ویروس را تهیه نمائید، باز هم فقط در برابر یک دهم یا %10 ویروس‌‌ها امن هستید و هیچ تضمینی وجود ندارد که خب حالا که شما چنین نرم افزاری را دارید می‌توانید به راحتی هر فلش و یا فایل آلوده را به دستگاه خود متصل کرده و انتقال دهید.

با آگاهی به این موضوع ممکن است بگویید درست است که فقط %10 پوشش داده شده‌اند، اما باز هم %10 هم %10 است و به قول معروف از هیچی که بهتر است!
در چنین موردی باید از مضرات وجود یک نرم افزار سنگین به نام آنتی ویروس بر روی یک کامپیوتر سخن بگوییم مخصوصا اگر این کامپیوتر، یک دستگاه همراه که با باتری کار می‌کند نیز باشد.
نرم افزارهای سنگین ضد ویروس به این علت که همواره باید از سیستم شما محافظت کنند، همواره نیز در حال اجرا هستند و سخت افزار دستگاه “همراه” شما را به معنای واقعی کلمه تلف می‌کنند. به همین علت است که خود این نرم افزارها، حالت بازی Game Mode را ارائه می‌دهند چراکه در حالت عادی کارکرد خود از قدرت سخت افزاری دستگاه شما می‌کاهند.

این تلف کردن سخت افزار فقط به افت قدرت و سرعت سیستم ختم نمی‌شود و زمان بالا آمدن کامپیوتر همراه شما که قرار است نقش یک تبلت را بازی کند هم بسیار افزایش داده و باعث خواهند شد تبلت شما بسیار کندتر و دیرتر از حالت عادی بالا آید و روشن شود.
اما اگر از ما بپرسید می‌گوییم هیچ کدام از این مضرات کند شدن و کاهش قدرت سخت افزار، به اندازه تلف شدن بیهوده باتری شما غیرقابل تحمل نیستند. شارژدهی باتری دستگاه شما به عنوان یک تبلت همراه، از هرچیز دیگری مهمتر است و اینکه یک آنتی ویروسی ناکارآمد باتری شما را به شدت تلف می‌کند، ناخوشایندترین نکته آن به حساب می‌آید.

در چنین موردی باید بگوییم که آنتی ویروس پیش فرض خود مایکروسافت به نام ویندوز دیفندر Windows Defender، از تمامی دیگر آنتی ویروس‌ها کمتر قدرت سخت افزاری، سرعت و باتری دستگاه شما را تلف خواهد کرد.
البته اگر بخواهیم در رابطه با توانایی تشخیص و انهدام ویروس‌ها صحبت کنیم، ویندوز دیفندر افتضاح‌ترین و ضعیف‌ترین آنتی ویروس موجود در بازار است و حتی آنتی ویروس‌های ایرانی نیز از آن قویتر هستند.

پس تکلیف چیست؟!

با توجه به موضوع مطرح شده در رابطه با عدم ضمانت صد در صدی هیچ یک آنتی ویروس‌ها حتی برترین و به‌روز ترین نسخه آنها، لذا دستگاه شما در هرحال در معرض خطر گریز ناپذیر ویروس‌هاست اگر فلش و یا فایل مشکوک به آلودگی را به دستگاه متصل کرده و یا داخل آن بریزید.
در نتیجه، تنها و بهترین راه حل شما با در نظر گرفتن افت سرعت و قدرت و باتری دستگاه توسط نرم افزارهای آنتی ویروس، فقط مراقبت، مراقبت و مراقبت است. یعنی با خیال راحت و بدون نصب هیچ گونه آنتی ویروسی که برای سخت افزار دستگاه مضر است به کار خود ادامه دهید اما به شدت از اتصال حافظه‌های مشکوک به آلودگی به دستگاه خود پرهیز کرده و در این بابت تعارف بین خود و دیگران را کنار بگذارید. قاطعانه به فلش‌های آلوده نه بگویید؛ این یک امر منطقی و عاقلانه است و کسی نباید از این رفتار شما به هیچ وجه دلخور شود.
همچنین فایل‌های مشکوک را نیز از منابع نامعتبر اینترنتی دریافت نکنید.

پایین آمدن سرعت کلی و داغ شدن بدون دلیل سرفیس

 

برخی از نرم افزارها در یک سیستم عامل به صورت پیش زمینه یا Background و برخی دیگر به صورت پس زمینه یا Forceground اجرا می‌شوند. اگر شما تمامی نرم افزارهای خود را بسته‌اید اما هنوز هم دستگاه کند است، گرم شده است و فن خنک کننده آن نیز در حال کار می‌باشد، بدین معنی خواهد بود که نرم افزارهای پیش زمینه یا بک گراند در حال کار هستند چراکه شما تنها نرم افزارهای پس زمینه یا فورس گراند را بسته‌اید.
به منظور بستن نرم افزارهای Background، انگشت خود را بر روی دکمه Start پایین سمت چپ صفحه نمایش نگه داشته و از منوی باز شده، گزینه Task Manager را انتخاب نمائید.

در پنجره جدید باز شده و در قسمت سمت چپ پایین، بر روی More details بزنید. در پنجره گسترده شده، Background processes نشان دهنده نرم افزارهایی است که در پس زمینه در حال اجرا هستند. نرم افزارهای کمکی همانند Office Click-to-Run و Cortana، نرم افزارهای احتمالی هستند که ممکن است در حال اجرا در پس زمینه باشند که به دلخواه می‌توانید آنها را توسط گزینه End Task ببندید.

دیر بالا آمدن سرفیس

 

اگر دستگاه به نظر شما دیر و کند لود شده و احساس می‌کنید در ابتدای خریداری سریعتر بالا می‌آمده است، باید بگوییم که عامل به وجود آورنده این کندی، نرم افزارهایی تحت عنوان Startup هستند. این نوع نرم افزارها همراه با بالا آمدن سیستم عامل، به صورت خود سرانه لود شده و سرعت بالا آمدن دستگاه شما را کاهش می‌دهند. لذا توسط نرم افزار Task Manager در زبانه Startup و با گزینه Disable، مانع انجام اینکار توسط تمامی آنها شوید به جز برنامه کاربردی Windows Defender که تأثیر کمی در سرعت بالا آمدن دستگاه گذاشته و کنترل شده است.

از کار افتادن و باز نشدن استور سرفیس

 

 

فروشگاه مایکروسافت و یا Microsoft Store که پیش‌تر با نام فروشگاه نرم افزاری Windows Store شناخته می‌شد، حاوی برنامه‌های کاربردی اصلی تبلت شماست. چراکه نرم افزارهای سنتی نصب شده خارج از این فروشگاه، اولا مصرف باتری بالایی دارند دوما با صفحات لمسی خوب کار نمی‌کنند؛ و در طرف مقابل، برنامه‌های کاربردی نصب شده از استور اولا مصرف باتری کمتری دارند دوما برای کار با صفحات لمسی طراحی و مناسب سازی شده‌اند.
لذا سعی کنید تا منبع اصلی نصب برنامه شما از Store باشد.

اما گاهی اوقات شما قادر به باز نمودن این استور نخواهید بود. در این رابطه دقت نمائید که هیچ نیازی به VPN و فیلترشکن برای استفاده از Store نیست. به منظور حل مشکل باز نشدن استور پیش از هرچیز چک کنید که موقعیت مکانی و یا Region دستگاه شما به هیچ وجه اشتباها بر روی Iran یا هر کشور دیگری به جز United States تنظیم نشده باشد. پس از تنظیم مجدد ملیت بر روی ایالات متحده برنامه Store را بسته و مجدد آنرا باز نمائید. اگر نتیجه نگرفتید مجددا چندین بار برنامه را ببنید و باز نمائید.

چنانچه مشکل استور باقی ماند آنرا ببندید، برنامه Settings را باز کرده و به قسمت Apps بروید. در لیست نمایش داده شده Microsoft Store را پیدا کرده و با یکبار زدن روی آن، گزینه Advanced options که نمایش داده خواهد شد را انتخاب نمائید. در صفحه جدید باز شده، ابتدا بر روی Terminate و سپس Reset بزنید.

جمع‌بندی

 

بحث نرم افزار، گسترده‌ترین بحثی است که درباره هر دستگاهی می‌تواند مطرح شود و بدون شک در این مطلب مجال پرداختن به تمام جنبه‌های آن وجود ندارد. پس از شما دعوت می‌کنیم تا با ما در دیگر مطالب آموزشی و خبری برای دانایی هرچه بیشتر از دستگاه‌های Surface و نحوه استفاده از آنها، همراه باشید.

خوب بود؟ امتیاز دهید!

امتیاز کاربران: 3.95 ( 3 رای)
برچسب ها

۱۹ دیدگاه

 1. سلام بزرگوار سوالی داشتم از محضرتون بنده تا چند روز قبل راحت از استور دانلود میکردم الان یکی دو روزه هر چه روی گزینه get میرنم که دانلود بشه عمل نمیکنه علتش از چیه دستگاه بنده سرفیس پرو ۳ هست اون کاری که برای ریست کردن گفته بودید انجام ولی دانلود نمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. درود بر شما.

   گاهی اوقات به علت تحریم‌ها، دیده شده است که برخی سرویس‌ها به صورت موقتی و یا دائم از دسترسی با اینترنت ایران خارج شوند.
   اما در حال حاضر موضوع دریافت برنامه کاربردی از Microsoft Store همین حالا توسط ما یکبار تست شد و هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.
   لذا به نظر می‌رسد که مشکل از اتصال اینترنت شما و سرعت آن باشد؛ البته ممکن است حافظه دستگاه شما نیز پر شده باشد.

   1. ممنون از پاسخگویی و راهنمایی های خوب و بی دریغ تون بنده یه مشکلی الان دستگاهم داره که زمانی که دوربین یا همون نرم افزار ویندوز کمرا رو که اجرا میکنم باز میشه و دوربین عقب کار میکنه ولی گزینه های نرم افزار که در نمونه استور امده خاموش مثلا نمیتونم به وبکم تغییر بدم یا فلش رو تنظیم کنم برای دوربین عقب این مشکل از چی میتونه باشه و چگونه میتونم رفعش کنم دستگاه بنده سرفیس پرو ۳ هست …..واقعاراهنمایی شما خیلی به بنده کمک کرد و مطالب عالیتون در سایت سپاسگزارم از وقتی که میگذارید

    1. درود بر شما.

     ممنون از حسن نظر شما.
     پیش از هرچیز لازم به ذکر است درصورتیکه سیستم عامل دستگاه Surface شما به نحوه درستی نصب شده باشد، برنامه کاربردی Windows Camera به صورت پیش‌فرض بر روی آن وجود دارد.
     لذا این موضوع که شما برنامه کاربردی Windows Camera را خودتان از Microsoft Store دریافت کرده‌اید نشان از عدم صحت سیستم عامل دستگاه بوده و احتمال می‌رود که دیگر مشکلات از Driver مربوط به Camera شما باشد.
     لذا در قدم اول می‌توانید طبق مطلب “آموزش دانلود و نصب درایور های سرفیس” در این لینک اقدام به نصب Driver مربوطه برای دستگاه خود نمائید.
     و درصورتیکه مشکل باقی ماند، می‌بایست فایل recovery image .zip مخصوص به دستگاه Surface Pro ۳ را براساس شماره سریال دستگاه خود از وبسایت Microsoft دریافت کرده و توسط ریختن آن داخل یک حافظه فلش قابل Boot شدن، اقدام به Reset نمودن دستگاه نمائید. اینکار را نیز طبق مطلب “آموزش ریست کردن سرفیس” در این لینک به انجام برسانید.

     اما جدای از تمام این بحث‌ها، چنانچه سیستم عامل دستگاه شما دچار ایراد نباشد باید در نظر داشته باشید که به نسبت مدل دستگاه شما دوربین آن امکانات کمتری را در مقایسه با مدل‌های جدیدتر دستگاه‌های Surface خواهید داشت و امکانات برنامه کاربردی Windows Camera براساس سخت افزار دوربین شماست.

 2. سلام و درود فراوان خدمت تیم عالی و بی نظیر سرفیس نیوز سوالی از محضرتون داشتم بنده دستگاهم سرفیس پرو ۳ هست و جدیدا خطایی موقع روشن میده کنار صفحه میخواستم بدونم چگونه رفع میشه و علتش از چیه ممنون …..could not reconnect all network drives

  1. درود بر شما.

   سیستم عامل Windows به این علت که گسترده‌ترین و حرفه‌ای‌ترین سیستم عامل دنیاست، خب پیچیده‌ترین نیز هست و بروز یک مشکل نرم افزاری در آن می‌تواند به بی‌نهایت علت باشد.
   اما حدس ما در این رابطه اینست که یک نرم افزار احتمالا VPN برای خود یک Connection را به صورت ناقص ایجاد کرده و حالا هربار به هنگام بالا آمدن سیستم عامل که تلاش برای اجرای خود می‌کند، با مشکل مواجه می‌باشد.
   لذا در این راستا پیشنهاد می‌شود برنامه Settings را باز کرده و به قسمت Network & Internet بروید.
   با زدن بر روی این لینک به صورت خودکار به این قسمت برده خواهد شد.
   سپس وارد زبانه Wi-Fi شده و از قسمت سمت راست صفحه بر روی عبارت Change adapter options بزنید.

   در پنجره جدید باز شده تمامی Connection های موجود را بررسی کرده و همگی به جز Wi-Fi را به کمک کلیک راست Delete نمائید.
   با انجام اینکار تمامی آداپترهای VPN حذف می‌شوند.

   در صورتیکه بازهم مشکل باقی ماند، می‌توانید اقدام به Update نمودن Driver مربوط به Wi-Fi خود نمائید.
   لذا به مطلب “آموزش دانلود و نصب درایور های سرفیس” در این لینک مراجعه کرده و اینکار را به انجام برسانید.

 3. سلام و تشکر از مطالب ارزنده . چرخش خودکار در سرفیس من قطع شده و تنظیمات اون هم عمل نمی کنه میشود خواهش کنم و من راراهنمایی بفرمایید که چه کنم دوباره صفحه بچرخد

  1. درود بر شما.

   برنامه Settings را باز کرده و به قسمت System سپس Display بروید.
   در این صفحه و در کادر Display orientation مقدار Landscape را انتخاب کرده و تیک گزینه Rotation lock را خاموش نمائید.

   1. عرض سلام وتبریک به مناسبت سال نو را خدمت شما عزیزان دارم . دستورات ارائه شده توسط شما انجام شد لیکن باز هم مشکل عدم چرخش صفحه وجود دارد . می خواستم درخواست کنم در صورتی که راه دیگری برای حل این معضل وجود دارد ارائه بفرمایید ممنون

    1. درود بر شما.
     نوروز بر شما هم مبارک 🎉

     چنانچه گزینه Rotation lock را در مسیر مذکور خاموش کرده باشید و دستگاه شما به کیبورد نیز متصل نباشد، تصویر نشان داده شده در صفحه نمایش به صور خودکار با چرخیدن دستگاه خواهد چرخید.
     اما اگر این اتفاق نمی‌افتد، پیشنهاد اول ما نصب مجدد Driver های دستگاه به صورت دستی طبق مطلب “آموزش دانلود و نصب درایور های سرفیس” در این لینک می‌باشد.

 4. سلام با احترام از مطلب خوب و با ارزش شما استفاده کردم از شما برای این زحمت تشکر میکنم چند سوال دارم
  صفحه کلید سرفیس ۶ من در برخی حروف و… اشنباه است مثلا @بجای زیر کلید ۲در محل دیگری است اشکال از صفحه کلید من است یا مشکل با تنظیم نرم افزاری قابل حل می باشد دوم من هنگام خرید به سفارش فروشنده انتی ویروس نود نصب کردم بر اساس مطلب شما بهتر است انتی ویرو س خود دستگاه فعال شود لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه این کار را انجام بدهم و در اخر برای خرید ایا از طریق سایت شما امکانپزیر هست سخت یا نرم افزار مرتبط را خریداری کنیم چگونه؟ مجددا از شما تشکر مینم

  1. درود بر شما.

   ممنون از حسن نظر شما در رابطه با مطالب سرفیس نیوز.

   در رابطه با کیبورد باید بگوییم متأسفانه به نظر می‌رسد شما به هنگام خرید خود از آنجایی که به دنبال قیمت تمام شده نازل‌تری بوده‌اید، کیبورد اروپایی را خریداری کرده‌اید که از کیبورد معمولی در بازار ایران با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسد.
   لذا تنها تنظیمات نرم افزاری موجود برای این موضوع فقط برنامه Settings قسمت Time & Language و زبانه Language است. در این صفحه چک نمائید که زبان کیبورد شما United Kingdom نبوده و United States باشد.
   چنانچه مورد فوق نیز بر روی English (United States) باشد، باید بگوییم تنها راه شما فقط خریداری اینبار یک کیبورد معمولی به جای کیبورد ارزان قیمت‌تر است…

   در هرحال بسیار واضح است شما دستگاه خود را از فروشندگان متفرقه کالا تهیه کرده‌اید که پیشنهاد نصب نرم افزارهای آنتی ویروس شخص ثالث را نیز داده‌اند…
   به منظور استفاده از Windows Security نرم افزار شخص ثالث آنتی ویروس نصب شده فعلی را ابتدا حذف نمائید، سپس در قسمت جستجوی دستگاه عبارت Windows Security را نوشته و آنرا فعال نمائید.

   در رابطه با خرید از وبسایت ما باید بگوییم که خیر، سرفیس نیوز صرفا یک مرجع تخصصی و اطلاع رسانی بوده و در عرصه بازار دستگاه‌های Surface فعالیتی ندارد.
   اما حامی مالی سرفیس نیوز که فروشگاه سرفیس ایران است، پیشنهاد ما به کاربران برای تهیه اقلام مورد نیاز خود می‌باشد که لینک ورود به این فروشگاه در تبلیغات موجود در صفحات سرفیس نیوز قابل دسترسی خواهد بود.

 5. با سلام و عرض ادب
  قبل از هر چی بنده وظیفه خودم میدونم تا از شیوه پاسخگویی و بیان شیوا و رسای شما کمال تشکر رو داشته باشم وهمچنین از حسن نیتی که در پاسخ های شما دیده میشه واز دقتی که در جواب های صادقانه شما هست متشکرم و بی نهایت احترام قاعلم به شما
  من در ابتدا نوشته های مربوط به استفاده صحیح باطری و .. همه رو بدقت مطالعه کردم و هم چنین تمام سوال ها و جواب هارو مطالعه کردم بس که زیبا نوشته بودین
  بنده یه سوال داشتم و متاسفانه در موضوعات ندیدم که همچین مطلبی درج شده باشه
  میخاستم بدونم که اگر بخاهیم یک مانیتور دیگر به سرفیس وصل کنیم و خروجی تصویر دوم داشته باشیم از لحاظ نرم افزاری چه کارهایی رو باید انجام بدیم ؟
  و باتوجه به اینکه دستگاه من پرو ۲۰۱۷ lte و رم ۴ وپورت مینی دیسپلی داره حد اکثر چند خروجی تصویر همزمان میشه گرفت ؟
  متشکرم سلامت و برقرار باشید

  1. درود بر شما.

   تیم سرفیس نیوز برای تهیه مطالب پیش رو تلاش بسیاری می‌کنند و اینکه می‌بینیم این مطالب توانسته‌اند به افرادی چون شما و تمامی کاربران دستگاه‌های Surface کمکی کرده باشند، روحیه ما را در ادامه کار دو چندان می‌کند.
   ممنون از حسن نظر شما 🌹

   در رابطه با موضوع شما باید بگوییم نیاز شما به منظور ارائه خروجی تصویر به چندین صفحه نمایش دیگر، پیش از هرچیز نیاز به سخت افزار مناسب دارد تا نرم افزار.
   می‌بایست بدانید که Adapter یا تبدیل کننده‌ها معدودی در بازار یافت می‌شوند که توانایی سخت افزاری تغذیه چندین صفحه نمایش به طور همزمان را داشته باشند و در صورت قادر بودن به انجام اینکار، ممکن است تصویر نامطلوبی که دقت یا سرعت بالایی ندارد را نتیجه بدهند.
   در این راستا پیشنهاد می‌شود از Surface Dock که مخصوص به اینکار طراحی و ساخته شده است استفاده نمائید. البته متأسفانه Surface Dock در نهایت خروجی DisplayPort ارائه می‌دهد که باید برای هر خروجی آن یک تبدیل DisplayPort به احتمالا HDMI را تهیه نمائید.

   پس از تهیه اقلام مذکور نیاز به انجام امر نرم افزاری خاصی نبوده و به محض اتصال خروجی آماده از Surface Dock به صفحه نمایش دوم و سوم خود تصویر انتقال داده می‌شود. اما می‌توانید تنظیمات این انتقال را از طریق برنامه Settings قسمت System و زبانه Display مورد تغییر قرار دهید.

   و اما در رابطه با بحث توانایی دستگاه شما در ارائه چندین خروجی تصویر باید بگوییم که این قدرت به پردازنده گرافیکی شما برمی‌گردد.
   باید بگوییم که تقریبا تمامی دستگاه‌های Surface Pro همگی از این نظر یکسان بوده و همگی توانایی ارائه ۳ خروجی تصویر به صورت همزمان را دارا هستند؛ یعنی در این رابطه دستگاه شما که نسخه LTE از Surface Pro نسل پنجم است هیچ تفاوتی با نسخه Core i۷ از Surface Pro ۷ ندارد.
   اگرچه مطمئنا چنانچه با دستگاه قوی همانند نسخه Core i۷ از Surface Pro ۷ این امر را به انجام برسانید، می‌توانید در دقت‌های بالاتر تصویر، سرعت بیشتری در کارکرد را تجربه نمائید؛ اما تعداد خروجی‌های تصویر تفاوتی نخواهد کرد.

   به یاد داشته باشید که ۳ خروجی، یعنی ۳ خروجی. لذا صفحه نمایش خود دستگاه شما نیز یکی از این سه عدد حساب شده و به جز اینکه تصویر را در صفحه نمایش خود دستگاه مشاهده می‌کنید، می‌توانید آنرا در دو صفحه نمایش “دیگر” نیز مشاهده نمائید.
   چنانچه صفحه نمایش دستگاه خود را از طریق قسمت نرم افزاری مذکور در برنامه Settings غیر فعال نمائید، آنگاه خواهید توانست تصویر را به سه صفحه نمایش “دیگر” انتقال دهید.

 6. با سلام و احترام و تشکر به خاطر اطلاعات فوق العاده‌ای که در اختیار ما می‌گدارید.
  من تازه یک عدد surface pro ۴ رو خریداری کرده‌ام که قلم ندارد.
  فروشنده قلم surface pro ۳ رو دارد و آن را با قیمت ۵۵۰ هزار تومان عرضه کرده است.
  خواستم راهنمایی بفرمایید که اگر این قلم را تهیه کنم، با توجه به حساسیت پایین‌تر آن نسبت به قلم Surface pro ۴، و احتمال آپدیت‌هایی که در آینده خواهد آمد، این کار منطقی است؟ یا همچنان به دنبال قلم Surface pro ۴ باشم؟
  سپاس از راهنمایی‌های شما

  1. درود بر شما.
   ممنون از حسن نظر شما در رابطه با مطالب سرفیس نیوز.

   پیش از هرچیز باید بگوییم چنانچه کالای خود را از فروشگاهی خریداری کرده باشید، می‌توانید اقدام به عودت آن نمائید چراکه تمامی دستگاه‌های Surface Pro ۴ بدون استثنا همگی به همراه قلم خود به فروش می‌رسند و اینکه قلم به همراه دستگاه نیست علاوه براینکه نشان از ناقص بودن کالاست، بلکه نشان از دست دوم بودن آن می‌باشد و اینکه قبلا کالا باز شده است.

   و اما در رابطه با تهیه قلم، اولا باید بگوییم با توجه به قدیمی بودن Surface Pro ۴ به نظر نمی‌رسد که دیگر Update یا به‌روز رسانی مهم و خاصی برای این دستگاه عرضه شود و به این مورد تکیه نکنید.
   قلم Surface Pro ۳ قلم مناسبی بوده و تفاوت ملموس آن با قلم Surface Pro ۴ در اولا عدم چسبیدن آهنربایی آن به بدنه دستگاه است دوما در اینکه دکمه انتهایی قلم Pro ۳ همانند Pro ۴ نبوده و کارکرد پاک کردن عبارات را ندارد؛ عمل پاک کردن در قلم Pro ۳ توسط دکمه روی بدنه قلم انجام می‌گیرد نه توسط انتهای آن.

   در دیگر موارد ایندو قلم از نظر کارایی تقریبا یکسان هستند.

 7. درود بر شما
  نوشته ها بسیار عالی و مفید بودند،
  من خارج از ایران زندگی میکنم و سوالی که برای من پیش آمده این هست که آیا سرفیس هم مانند اپل دارای قدرت رهگیری برای نصب نرم افزارهای کرک شده را دارد؟

  1. درود بر شما.

   از حسن نظر شما در رابطه با مطالب ممنونیم.
   در پاسخ به پرسش شما چنانچه منظورتان از «اپل» دستگاه‌های داری سیستم عامل Mac OS می‌باشد (از آنجایی که خب تمامی محصولات شرکت Apple دارای سیستم عامل Mac OS نیستند)، باید بگوئیم در رابطه با اینطور موارد که قرار است چیزی به صورت سراسری برای تمامی نرم افزارها عملی شود، مقایسه Mac OS با Windows همانند مقایسه یک روستا و یک کشور در زمینه صدور شناسنامه می‌باشد.
   لذا با توجه به اینکه تعداد نرم افزارهای سیستم عامل Mac OS به قدری معدود است که حتی از تعداد نرم افزارهای سیستم عامل گوشی تلفن همراه iOS نیز کمتر می‌باشد، عملی نمودن رهگیری نرم افزارهای قفل شکسته و یا به اصطلاح Crack شده در آن بسیار راحت انجام می‌پذیرد.
   درحالیکه واقعا هیچ منبعی نمی‌تواند اعلام کند که دقیقا چند میلیارد نرم افزار کامپیوتری در سیستم عامل Windows قرار دارند و بر همین اساس، رهگیری نرم افزارهای قفل شکسته در این همه گستردگی و پیچیدگی یک امر تقریبا ناشدنی خواهد بود.
   چنانکه با توجه به ساختار انعطاف پذیر سیستم عامل کامپیوتر (ما کامپیوتر را با Windows می‌شناسیم) در برابر ساختار ساده سیستم عامل دستگاه‌های Mac، درحالیکه قفل برخی نرم افزارها در کامپیوتر به نحوی شکسته می‌شود که گویی واقعا لایسنس حق استفاده از آن توسط کاربر خریداری شده، اما در طرف مقابل شکستن قفل نرم افزارها در سیستم عامل دستگاه‌های Mac همواره قابل شناسایی است.

   با در نظر گرفتن این موارد، پاسخ ما به شما اینست که در زمینه رهگیری نرم افزارهای قفل شکسته، تقریبا هیچکس نمی‌تواند متوجه شود که شما بر روی کامپیوتر خود (منظور ما سیستم عامل Windows است) نرم افزار قفل شکسته‌ای را دارید.

   اما این موضوع قطعا با استثنإهایی همراه است.

   برای مثال برخی از خود نرم افزارهای Microsoft که وابسته به حساب Office ۳۶۵ هستند (به تازگی با نام Microsoft ۳۶۵ شناخته می‌شود)، در سیستم‌های اداری و آموزشی به سادگی قابل ردگیری خواهند بود.
   چراکه حساب Microsoft ۳۶۵ خود یک حساب اداری و آموزشی است که امور شما در اداره‌جات و مراکز آموزشی تحت آنها صورت می‌پذیرد (برای مثال ارسال فایل‌های کاری و یا آموزشی در حافظه ابری این حساب).
   به نوعی که بسیاری از مراکز اداری و آموزشی اصلا در بدو ورود شما، یک حساب Microsoft ۳۶۵ را نیز به شما می‌دهند که به شما امکان استفاده رایگان از نرم افزارهای Office و دیگر امکانات حساب Microsoft ۳۶۵ را ارائه خواهد داد.
   بدین معنی که مراکز اداری و آموزشی با شرکت Microsoft به منظور استفاده از حساب Microsoft ۳۶۵ قرارداد می‌بندند تا به تمام کارکنان یا دانشجویان آن مرکز خدمات حساب Microsoft ۳۶۵ داده شود.

   همانطور که گفته شد، یکی از خدمات این حساب، حق استفاده قانونی از نرم افزارهای Office می‌باشد.

   بنابراین پر واضح است که چنانچه شما اقدام به نصب یک نسخه Office قفل شکسته نمائید، به سادگی پس از اعمال حساب Microsoft ۳۶۵ شما بر روی کامپیوتر، قابل ردگیری بوده و گزارش داده خواهد شد.

   این مورد در رابطه با شکستن قفل خود سیستم عامل Windows نیز صادق است.

   بدین معنی که از خدمات داشتن حساب Microsoft ۳۶۵ می‌تواند داشتن حق استفاده قانونی از ویرایش Education از سیستم عامل Windows باشد. لذا در چنین شرایطی اگر شما از یک سیستم عامل قفل شکسته استفاده نمائید و حساب Microsoft ۳۶۵ اهدایی مرکز اداری و یا آموزشی خود را بر روی آن کامپیوتر اعمال نمائید، ردگیری خواهد شد.

   اما به جز اکوسیستم Microsoft ۳۶۵، دیگر نرم افزارهای به خصوص و استثنإ دیگری نیز وجود دارند.

   این مورد برمی‌گردد به اینکه مرکز اداری و یا آموزشی شما، به کارکنان و یا دانشجویان خود حق استفاده از دقیقا چه نرم افزارهایی را داده باشد و این مورد را نیز برای شما به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

   استحضار دارید که نرم افزارهای بزرگ و تخصصی، واقعا گران قیمت هستند و اصلا اینگونه نیست که کاربران عادی خواستار کار با آنها باشند؛ همانند نرم افزار Adobe Photoshop CC.
   این موضوع به علت بسیار گران قیمت بودن اینگونه نرم افزارهاست، مگر اینکه فردی قصد کسب درآمد از آن نرم افزار را داشته باشد که اقدام به خریداری آن نماید.

   لذا اگر شما در شرکتی مشغول به کار شوید که برای مثال نیاز به کار با نرم افزار Adobe Photoshop CC باشد، آن شرکت با شرکت Adobe قراردادی را می‎‌بندد که طی آن کارمندان خود را قادر می‌سازد تا در اکوسیستم Adobe Air و Adobe Creative Cloud بتوانند با نرم افزار Adobe Photoshop CC کار کنند. زیرا خب شما به عنوان کارمند وظیفه‌ای برای خریداری یک نسخه از نرم افزار Adobe Photoshop CC را با بودجه شخصی خود ندارید.

   البته خب این در شرایطی است که شما قصد استفاده از کامپیوتر شخصی خود را برای کار داشته باشید و کامپیوتر اداری به شما واگذار نشود.

   در چنین شرایطی، واضح است که داشتن یک نسخه قفل شکسته از نرم افزار Adobe Photoshop CC بر روی کامپیوتر شخصی شما می‌تواند دردسر ساز بوده و ردگیری شود.

   این قضیه در رابطه با مراکز آموزشی نیز به صورت یکسان برقرار است و صرف مراکز اداری نیست.

   برای مثال اگر شما در دانشگاهی رشته مهندسی مکانیک را تحصیل کنید و در درسی نیاز باشد تا از نرم افزار بزرگ و بسیار گران قیمت Dassault Systems CATIA استفاده کنید، خب به عنوان یک دانشجو به هیچ وجه نباید هزینه هنگفت خریداری یک نسخه از CATIA را بپردازید؛ بلکه شرکت Dassault Systems یک ویرایش Education را از نرم افزار CATIA ارائه می‌دهد که هزینه بسیار بسیار پایین‌تری در قبال ارائه مدارک اثبات دانشجو بودن خود می‌توانید برای استفاده از نرم افزار پرداخت نمائید.
   همچنین دانشگاه شما می‌تواند با نظر به اینکه دانشجویان نیاز به استفاده از این نرم افزار را دارند، با شرکت Dassault Systems قراردادی بسته تا همان ویرایش Education را حتی به صورت رایگان به دست دانشجویان خود برساند.

   لذا در چنین شرایطی، واضح است که اگر یک نسخه قفل شکسته از نرم افزار CATIA را بر روی کامپیوتر خود داشته باشید، رهگیری شده و دردسر ساز خواهد بود.

   بنابراین به عنوان نتیجه گیری در پاسخ به پرسش شما، باید بگوئیم چنانچه قصد کار و یا تحصیل را در مراکز اداری یا آموزشی دارید، اولا نیاز نیست نسخه قفل شکسته نرم افزار مورد نیاز خود را نصب نمائید و حق استفاده قانونی از آن به شما داده می‌شود، دوما می‌بایست دقت نمائید که مرکز اداری یا آموزشی مشغول در آن، چه نرم افزارهایی را به شما ارائه می‌دهد تا نسبت به حذف نمودن نسخه قفل شکسته آنها اقدام نمائید.

   اما اگر قصد کار و یا تحصیل را ندارید، لازم نیست نگران هیچ چیز باشید و هیچ فردی از شما بابت نرم افزارهای قفل شکسته موجود بر روی کامپیوتر شخصی شما، بازخواست نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.