آموزش‌ و ترفندهای سرفیس
موضوعات داغ

آموزش دانلود و نصب درایور های سرفیس

بسیاری از مشکلات سرفیس همانند دیگر لپ تاپ‌ها، با نصب درایور حل خواهند شد. در اینجا آموزش گام به گامی را آورده‌ایم.

بسیاری از مشکلات نرم افزاری دستگاه‌های Surface همانند دیگر لپ تاپ‌ها با استفاده از نصب Driver های آن حل خواهد شد؛ از مشکلات صفحه نمایش گرفته تا کیبورد و صدا و دوربین و… . اگرچه این Driver ها تنها درمورد دستگاه‌های Surface در بین دیگر لپ تاپ‌ها، توسط به‌روز رسانی دستگاه نیز دریافت و نصب می‌شوند، اما گاهی اوقات نیاز است تا آنها را به صورت دستی نصب نمائید.

برای اینکار دو راه وجود دارد.

روش آسان‌تر، که کمتر قابل اطمینان نیز هست، استفاده از فایل نصب جامع در قالب msi. می‌باشد. توسط لینک زیر، می‌توانید به صفحه دریافت Driver برای انواع دستگاه‌های Surface، دسترسی پیدا کنید:

Download drivers and firmware for Surface

پس از انتخاب سیستم عامل و مدل دستگاه خود در صفحه‌ای که لینک آن داده شد، به صفحه زیر برده خواهید شد:

بنابراین با زدن بر روی گزینه Download، صفحه دیگری باز خواهد شد که لیستی از موارد قابل دریافت را نشان می‌دهد. با زدن بر روی تیک هرکدام از موارد و سپس زدن بر روی Next، فایل مورد نظر دریافت خواهد شد. در اینجا شما می‌توانید روش آسان و یا سخت را انتخاب نمائید.

به طوریکه با انتخاب فایل با قالب msi. که پیش تر گفته شد، روش آسان‌تر را خواهید داشت. که پس از دریافت فایل، خواهید توانست تا مراحل نصب را به آسانی دنبال کنید.

اما با انتخاب فایل با قالب zip. شما روش قابل اطمینان‌تر و دشوارتر را انتخاب می‌کنید. تصویر فایل قابل دریافت برای مثال درمورد Surface Pro 4، در زیر آمده است:

پس از دریافت این فایل و در صورت استخراج Extract نمودن فایل دریافت شده، با دو پوشه اصلی روبرو خواهید شد که هرکدام شامل پوشه‌های دیگری می‌شوند.

با باز نمودن هر کدام از پوشه‌ها، چندین فایل پیش روی شما قرار خواهد گرفت. بر روی فایلی که با ساختار Setup Information است، کلیک راست کرده و سپس Install را بزنید.

با نصب تمام فایل‌های مذکور، Driver های دستگاه شما نیز تماما نصب خواهند شد.

اگرچه می‌توانید از بین پوشه‌های مختلف، Driver مورد نظر خود را پیدا کرده و آنرا نصب نمائید. اما برای اطمینان حاصل نمودن از اینکه دستگاه شما از نظر Driver مشکلی ندارد، پیشنهاد می‌شود تا تمام آنها را نصب بفرمائید.

با اینکه نصب Driver ها از این طریق به طور کامل انجام خواهد شد، اما باز هم به علت خطای انسانی شما ممکن است نقوصی در نصب وجود داشته باشد. بنابراین اگر مشکل شما با قسمتی از دستگاه حتی پس از نصب Driver باقی ماند، فایل آسان‌تر msi. را نیز امتحان کنید.

چنانچه پس از نصب تمام Driver ها مشکل شما حل نشد تنها راه باقی مانده، Reset نمودن دستگاه با استفاده از گزینه‌های Recovery می‌باشد که در لینک زیر به صورت کامل به آن پرداخته شده است:

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

نوشته های مشابه

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.