اخبار لحظه‌ ای و کوتاه سرفیس

💯 نسل جدید سرفیس پرو ایکس 2 مدرن‌ترین تبلت مایکروسافت معرفی شد!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by سرفیس نیوز (@surfacenews_ir)

💠 دقایقی پیش شاهد معرفی نسل دوم Surface Pro X با رنگی جدید و پردازنده قویتر بودیم.

💠 اینبار Microsoft اشتباهی که در رابطه با Pro 6 مرتکب شد و باعث انتقادات شدید علیه خود شد را تکرار نکرده و عدد بالاتری همانند 2 را برای نسل دوم Pro X انتخاب نکرده است.

💠 لذا با اینکه تغییرات این دستگاه جدید دقیقا به میزان تغییرات کم Pro 6 به نسبت Pro 5 است، Microsoft از نهادن عدد بالاتری روی Pro X جدید خودداری کرد.

💠 البته عدم نهادن عدد بالاتر برای محصول جدیدی که تغییرات عمده‌ای ندارد، یک حرکت مهندسی و فنی بوده که دقیقا برخلاف امور بازاری و فریب دادن کاربران با یک عدد بالاتر است؛ موضوعی که به علت تفاوت بسیار کم Pro 6 با Pro 5 باعث تمسخر Microsoft برای گذاشتن یک عدد بالاتر شد.

💠 در هرحال اما عدد 2 روی پردازنده جدید Microsoft SQ2 نهاده شده است که علاوه بر قویتر شدن، از پردازنده گرافیکی جدید Adreno 690 در مقایسه با Adreno 685 نسل پیشین بهره می‌برد.

💠 بنابراین در حال حاضر Surface Pro X جدید به عنوان قویترین دستگاه دنیا که از یک پردازنده ARM بهره می‎‌برد شناخته می‌شود؛ یعنی در مقایسه با iPad Pro جدید و آخرین گوشی‌های تلفن همراه که به تازگی از آنها رونمایی شده است.

💠 گفتنی است که دستگاه جدید در اصل به رنگ پلاتینی بوده و رنگ مشکی دستگاه دارای پردازنده جدید Microsoft SQ2 نیست.

💠 اما برای هر دو نسل Surface Pro X کیبوردهای با سه رنگ جدید آبی یخی، پلاتینی و قرمز آجری معرفی شده است.

💠 روی این دستگاه جدید، به صورت پیش فرض نسخه جدید Microsoft Edge نصب شده که هسته آن بر پایه اجرا روی پردازنده‌های ARM می‌باشد؛ و این یعنی در مقایسه با Google Chrome که هنوز برای ARM مناسب سازی نشده است سریعتر خواهد بود.

💠 این تمام تغییرات نسل دوم Surface Pro X بوده و به غیر از موارد مذکور دستگاه جدید دقیقا همان نسل پیشین بدون کوچکترین تفاوتی در ظاهر و باطن است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.